top of page
Поиск

Опис досвіду вчителя обслуговуючої праці Жашківської спеціалізованої школи №1

  • Маковецька Катерина Андріївна
  • 20 июл. 2017 г.
  • 2 мин. чтения

"Вчитися і постійно вправлятися у вивченому... Хіба це не задоволення?"

(Конфуцій).

Зміни, які відбулися у нашому суспільстві, у виробничих відносинах, свідомості людей, впливають на ставлення до трудової підготовки підростаючого покоління до праці та життя. Вони вимагають, щоб трудове навчання відповідало технічним, екологічним, та соціальним потребам суспільства, було гнучким, допомагало випускникам шкіл у професійному самовизначенні і ставленні, сприяло формуванню працелюбності та розвитку творчих здібностей.

Тому сучасному вчителю для досягнення високого професіоналізму необхідне досконале знання педагогічних технологій, безперервна самоосвіта, вміння зазирнути в майбутнє.

Метою моєї педагогічної діяльності є створення оптимальних умов для творчого розвитку учнів в системі національного виховання. Сучасний урок - це показник активності учнів. Намагаюсь кожен свій урок зробити засобом розвитку творчих здібностей учнів, їх талантів, інтересів. самовираження та самореалізації, розвивати постійне прагнення до пізнання й самовдоволення.

Активне спілкування учнів, взаємодія сприяє перетворення уроку трудового навчання в спільну працю. Колективна пізнавальна діяльність більш емоційна і привчає до прояви ініціативи.

Двосторонній обмін інформацією є найбільш важливою складовою всіх інтерактивних методів навчання. Взаємодія не тільки між учнем та вчителем, а й між учнями мають фундаментальний принцип. Саме в такій взаємодії народжується творча особистість, здатна до генерування і використання нового, гнучка, креативна, здатна творити майбутнє нації.

Головною проблемою вважаю в роботі обмеженість часу трудового навчання в зв'язку з шкільною спеціалізацією. Але я оптимістично налаштована і дотримуюсь народної мудрості яка говорить: "Не бійся, що не знаєш - бійся, що не навчишся". Моя мета, досягнути успіху у справі впровадження проектів так, щоб усе, що підлягає вивченню за програмою предмету, вивчалося легко, швидко, ґрунтовно.

Використовую різні форми і методи роботи на уроках.

1. Метод творчого пошуку.

2. "Мозковий штурм".

3. Групові форми роботи.

4. Індивідуальні форми роботи.

5. Метод проектування.

6. Створення презентації проекту.

7. Методи активізації мислення.

8. Проблемне навчання.


 
 
 

Comments


Схожі записи

© 2016 Трудове навчання Жашківької спеціалізованої школи № 1 з поглибленим вивченням окремих предметів

bottom of page